Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Seznam článků

Otestujte si vaše znalosti:

Pistolníci Divokého západu

 

Co si otestovat svoji znalost o zločincích na Divokém západě? Zadejte vaši odpověď a uvidíte zda byla správná. Jestli ne, můžete to zkusit znovu. Vše si můžete ověřit na konci testu.

 

Tady je vaše první otázka:

 

1. )Za jaký svůj výkon se sheriff Pat Garrett stal velice známým?

 

a) Za zabití Billy Kida
b) Za zabití Jesse Jamese
c) Byl 10 x při souboji postřelen a přežil
d) Zabil dva lidi jednou kulkou

 

2.)Kdo byl slavný tím, že "zastřelil čtyři muže v pěti sekundách" ?

a) John Wesley Hardin
b) kapitán Perry Owens
c)John Selman
d)Dallas Stoudenmire

 

3.)Který gambler a strážce zákona, sloužil armádě Unie jako a scout a později zabil přinejmenším sedm lidí v pistolnickém souboji?

a) Wild Bill Hickok
b) Bat Masterson
c) John Ringo
d) Wyatt Earp

 

4.)Který pistolník byl známý dvěma přezdívkami, z nichž jedna byla "Vystřelí- ti - oko"?

a) Bill Doolin
b) Jim Miller
c) Jack Vermillion
d) Tom Horn

 

5.)Který pistolník narozený v Anglii otevřel saloon Bulls Head (Bizoní hlava) v Abilene, Kansas, se společníkem narozeným v Texasu - v r. 1871?

a) Ben Thompson
b) "Curly Bill" Brocius
c) Charlie Bassett
d) "Bear River" Tom Smith

 

6.) Jaký slavný Oklahomský policista byl zabit policistou Wiley Lynn v přestřelce v roce 1924?

a) Bass Reeves
b) Bill Tilghman
c) Heck Thomas
d) Chris Madsen

 

7.)Kdo napsal svůj životopis , coby vražedný desperát, který zabil přibližně na 20 - 50 mužů a jehož životopis byl zveřejněn rok po jeho smrti?

a) Billy the Kid
b) Bill Longley
c) John Wesley Hardin
d) Cole Younger

 

8.)Který ze dvou obávaných Texaských pistolníků, které zabili ve Varieté v San Antoniu v březnu 1884 se před tím se přiznal, že v roce 1878 byl odpovědný za dalších sedm úmrtí, "nepočítaje Mexičany"?

a) Elfego Baca
b) John King Fisher
c) Sam Bass
d) Clay Allison

 

9.)Kdo z těchto lidí se nezúčastnil v říjnu 1882 přestřelky v Tombstone, Arizona Territory, známé jako Přestřelka u O.K. Corralu?

a) Doc Holliday
b) Billy Clanton
c) Billy Claiborne
d) Tom McLaury

 

10.)U jakého legendárního pistolníka se obecně věří , že spáchal sebevraždu?

a) David Crockett
b) Butch Cassidy
c) Jim Courtright
d) John Ringo


Správné odpovědi:

 

1 - a) Ačkoli se někteří lidé o tom dodnes dohadují, Garrett zabil Kida ve Fort Sumneru, Nové Mexiko Territory, v červenci 1881.

 

2 - d) Dallas Stoudenmire jako marshal v El Pasu, Texas se 14. dubna 1881 pustil do akce, když v saloonu na protější straně ulice z místa kde večeřel, uslyšel střelbu. Stoudenmire sám zabil tři muže, včetně diváka, který byl zasažen zbloudilou střelou.

 

3. - a) Wild Bill Hickok byl v Občanské válce v armádě Unie jako skaut, ještě před získáním proslulosti za jeho pistolnické činy. V jednom z jeho Zápaďáckých nejslavnějších soubojů byl ten, kdy Divoký Bill zastřelil dalšího bývalého vojáka Unie, Dava Tutta ve Springfieldu, Missouri v souboji "quick draw" (rychlém tažení) na městském náměstí 21.června 1865.

 

4.- c) Zatímco ho většina lidí začala znát ho jako "Texas Jacka" Vermilliona, získal svou další přezdívku pro údajný zásah muže do oka kulkou z pistole . Když se ho ptali, jak přišel ke své první přezdívce, "Texas Jack," Vermillon odpověděl, " asi proto že jsem z Virginie."

 

5. - a) bývalý policista a opilec Thompson a jeho partner Phil Coe otevřeli saloon v Kansaském městě Abilene k tomu, aby uspokojovali četné texaské honáky, poblíž Chisholm Trail.

 

6.- b) Po četných slovních hádkách, speciální policejní úředník Tilghman zatýkal 1.listopadu 1924 prohibičního důstojníka Lynna v Cromwellu, Oklahomě, za opilství a výtržnost. Lynn ho pak ukrytou zbraní zastřelil.

7. - c) Hardinovi bylo 19. srpna 1895, 42 let, když ho v El Pasu bývalý policista, John Selman, smrtelně střelil do zad ve zdejším Acme Saloonu. Hardinova smrt přišla jako ohromné vydechnutí a úleva celému obyvatelstvu El Pasa. Novináři z toho vytěžili příběh pro černý humor, když citovali některé občany kteří říkali že, " Mrtvý John Wesley Hardin vypadá líp než za živa." John Selman byl dřívější člen Texas Rangers a tak pomstil svého druha, také člena Texas Ranger, Charlieho Webba, kterého před lety už raněného na zemi Hardin surově roztřílel.

 

8. - b) J.King Fisher a Ben Thompson sledovali 11. března 1884 varietní představení když byli přitom zastřeleni najatými vrahy. Fisher dostal 13 kulek a Thompson byl střelen devětkrát.

9. - c) Byl znám jako Billy Kid Claiborne a byl přítelem party Cowboys, ale utekl před střelbou hned na začátku slavného boje

 

10. - d) Ačkoli byl Ringo mrtev v červenci 1882 v Arizona Territory byla to prý sebevražda, někteří lidé ale tvrdí, že ho zabil buď Wyatt Earp, nebo Doc Holliday, "Buckskin Frank" Leslie, nebo někdo jiný.

 

History Magazíne Publisher´s USA Přeložil a doplnil L.F.Nykl.