Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

buffalobilllogo

K 97. výročí úmrtí Buffalo Billa (zemřel v lednu 1917) byl jako každoročně koncem Července průvod po městečku Golden-Colorado, tentokrát kratší než v minulých letech, asi z důvodů toho, že na Lookout Mountain se nachází jeho hrob, Svobodní Zednáři stejně jako před 97 lety ve tři odpoledne měli "reenactment" (české slovo asi neexistuje " ( je to opětovné pohřbívání B.B") k pohřbu jejich váženého člena a jako vzácného a vysoce postaveného člena Svobodných Zednářů a tak se také chovali. Paráda to neuvěřitelná, skoro by se člověk bál všech těch neznámých úkonů, předklonu křižování a čepce na právem rameni, tažení kordu a zasunování, pokládání tři jednotlivých červených růží s proslovem Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust, . (země zemi, popel popelu a prach prachu.)

 

Po pohřbu jsem se dal do řeči s jedním mladým párem, pán sice mlád, 34 let, ale již vysoce postaven v loži Svobodných zednářů, paní 33 let také členka lóže povoláním učitelka v základní škole.

 

Byl jsem potěšen že oba jsou přesvědčení, že Praha je jakýmsi střediskem Svobodných Zednářů v Evropě, i když Svobodní Zednáři historicky patří do Anglie, kde v roce snad 1717 byli založeni.

 

Má radost plynula hlavně z toho, že byli oba v Praze a moc si "matičku" pochvalovali.

 

Dozvěděl jsem se, že Svobodní Zednáři věří v jednoho Boha, stejně jako židé i když v mnoha případech jako tento mladý pár, si říkají křesťané, snad jen s rozdílem, že nevěří ve svatou trojici takže se nemodlí VE JMÉNU OTCE,SYNA I DUCHA SVATÉHO AMEN. jako se modlí katolíci

 

Ale modlí se pouze k otci, je v tom určitě logika, proč se modlit k synů když otec ještě žije.

 

Dovídám se, že zednáři mají tajný stisk ruky jako pozdrav, aby jeden druhého poznal, a v případě potřeby jeden druhému jako bratrů pomohl v nouzi, stejně jako my lámání palce a případná kamarádská pomoc (neváhal sem a naučil jsem zednáře si lámat palec) Ženy mají své seskupení, muži také, což se prý začíná měnit, ale podle rčení kam nemůže ďábel tam pošle ženskou se asi stále chovají (zastarale) a nepouští ženy mezi sebe:-)

 

Pánové nosí ozdobné kordy, různé vyznamenání a nechybí ani zednická zástěra, kterou si vážou k obřadu, dámy s láskou přihlížejí.

 

Jak asi mnozí ví, tuto krásnou zemi US  založili Svobodní Zednáři, Washington DC je rozprostřen tak aby jeho hlavní ulice ukazovaly právý-úhelník, kružítko a velké "G" pro bod God (který je architektem vesmíru).

 

Snad všichni, generál Washington, Jefferson, John Adams, Hancock, dokonce Paul Revere ten který oznamoval the Red coats are coming, byli Svobodní Zednáři.

 

Je zcela možné, že právě v roce 2017 Denverští Svobodní Zednáři udělají velkou parádu Buffalo Billovi, věřím, že jsi to plně zaslouží, už konečně by i čeští trampové měli vědět, že Buffalo Bill nebyl vrah velkých stád bizonů, že je střílel pouze jako maso pro dělníky stavící železnici. Komunisté svou propagandou z něj udělali vraha, v což někteří z našich kamarádů ještě stále vykřikují, aniž by si vzali trošičku svého času a našli fakta o velice správném chlapovi, kterým byl William Cody-Buffalo Bill, show man, ředitel Wild west show, traper, vojenský scout, ba i v mládí jezdec pouze devět měsíců existujícího, slavného Ponny Expressu.

 

BB byl ten, který nejenže byl schopen založit svůj cirkus kde také hráli američtí indiáni (včetně Sedícího býka, ale i kozáci, US-kavalérie-vojáci, cowbojové a ostrostřelci jako sám Buffalo Bill nebo Wild Bill případně excelentní ostrostřelkyně Annie Oakley.

 

BB zemřel v Denveru ve státě Colorado, zcela chudý ale neopuštěn. Říká se, že lidé z města Cody Wyoming, chtěli vykopat jeho tělo a odvést ho do Cody Wyoming ale lidé z Denveru je předešli (našel se Jidáš) a nalili na rakve (leží tam s manželkou) dva sáhy betonu. Spí tedy věčným spánkem s výhledem na město Denver a pláně za ním. V dobách kdy žil v Nebrasce byl prý také dva roky senátorem, dokázal toho neskutečně moc byl to jeden z nejznámějších Američanů devatenáctého století. R.I.P.

 

 

 

ahoj Baron van der Colorado.