Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Cowboy Hat - Kovbojský klobouk


Není ideálnějšího symbolu Starého Západu, než kovbojský klobouk. Lidé vidí tento klobouk jako znamení síly, tvrdé práce a sled dobrých časů.  Kovbojský klobouk měl svůj začátek uprostřed 18 století,  kdy muž jménem John B. Stetson představil své mistrovské dílo. čas vyzkoušel, že se jeho kovbojský klobouk Stetson, se zvednutými okraji,  stal legendou.

5. způsobů použití pro kovbojský klobouk
 
setson1.jpg1. Ochrání před sluncem. 
2. Ochrání před deštěm.
3. Zakrývá vaše kradmé pohledy na krásnou cowgirls. 
4. Způsobí, že po vás děvčata šílí. 
5. Když si ho položíte na obličej a pak se přikryjete i nepříjemnou houní, můžete klidně spát. 

Kovbojský klobouk - společenské využití.
Rady pro váš klobouk na téma: Co kdyby jste se snad náhodou stal opravdovým kovbojem?
 
Když se jdete projít s vaším přítelem a on říká „ Hallo“ ženě, kterou on zná, ale vy ne. 
Pak ale tato žena poděkuje Vám.
Po získaných zkušenostech s cizinci je vám jasné, že tato žena je cizinka.
A proto se jí vy sám raději omluvíte. 
(K pochopení Evropana: Opravdovému Americkému gentlemanovi muselo být ihned jasné, že dáma je cizinka, protože americká Lady by přece nepozdravila muže, který při setkání nesmekne klobouk!)

Pravděpodobně již víte kdy máte smeknout klobouk,  ale případě že by jste zapomněl...
1. Když vstoupíte do budovy.
2. Když jste pro někoho cizí,  zvláště jestliže to bude žena.
3. Když  začnete konverzaci,nebo jen řeknete „ Hallo“ a jdete dál. 
4. Když přijdete na pohřeb.

Fakta o Kovbojském klobouku.
Dobrý kovbojský klobouk, který se tehdy používal, stál 5 -  15 dolarů před sto lety, v nynější době při stále stejné jakosti klobouku stojí ty nejlepší kolem 400 dolarů i víc.

Kovbojové na Jihu i Severu,  měli odlišné klobouky. Když Texasan cestoval na Sever měl svůj široký klobouk s okrajem naražený pevně na hlavě vždy kvůli větru.  Severní klobouk byl odlišný tvarem a měl o hodně užší okraje a obvykle měl koženou stuhu se šòůrkou , která držela klobouk upnutý v místě. Kovbojský klobouk nebyl nijak efektní, jako blýskavé klobouky, co můžete vidět  v Mexiku. Kovbojský  klobouk nemá žádný třpytivý nádech nebo lesklé cvočky, protože kovbojové byli věčně zaprášení a neměli moc času na nějaké fantastické úpravy.

Stetson Cowboy Hat
setson2.jpgTato slova jsou určena pro ty, co mají poprvé v životě největší  kovbojský klobouk . Kvalita  stetsonu vůči obyčejným kloboukům  je nesrovnatelná a jestliže ještě žádný nemáte, počítám že to hned zítra ráno napravíte.
Krátce po nástupu nového století (20tého), kovbojský klobouk, ačkoli byl ještě v počátcích, nicméně naplnil svým rozšířením všechen prostor patřící k dějinám Divokého a drsného Západu.  Dokonce jeho divokou stránku poněkud zkrotil. Kovbojský klobouk ale  nikdy  neztratil svoji schopnost poskytnout svou nevázanou a drsnou auru tomu, kdo ho nosí.
(Z US archivů sestavil L.F.Nykl).