Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Les .

Borovice – odvar do koupele z jehličí pomáhá proti bolestem svalů a revmatismu.

Borůvky - tlumí průjmy a dělají pořádek ve střevech

Brusinky – léčí infekce močových cest, ledviny, herpes a staví průjmy.

Bříza – čajový odvar pomáhá při léčbě ledvin a odvar z listů a pupenů je dobrý proti vypadávání vlasů a likviduje lupy.

Dubová kůra - odvar léčí záněty, tlumí krvácení a léčí i hemeroidy

Hlíva ústřičná – snižuje cholesterol, krevní cukr, posiluje imunitu a tím brzdí rozvoj AIDS

Jalovec - je dobrý k obkladům a inhalacím při kašli, nemocech dýchacích cest, při vysokém krevním tlaku, vodnatelnostia kloubních potížích. Je důležitý také jako likér Borovička, či anglický Gin, už kvůli zvláštnímu a příjemnému aróma.

Lípa – čaj ze sušených listů pomáhá při rýmě, kašli, onemocnění močového měchýře, nemocech žaludku, nemocech střev, žaludečních křečích, srdečních křečích, revmatizmu, úplavici, padoucnici, špatném močení, a k činnosti menstruace.

Maliník a ostružiník – jejich čaj léčí střeva a podporuje trávení. Je napodobeninou čínského čaje.

Ostružiny - léčí a zpevňují cévy a posilují mužskou potenci. Pomáhají léčit cévní potíže, křečové žíly, slabé cévní stěny, vysoký krevní tlak, neboproblémy s erekcí u mužů. Zlepšují

průtok krve azpomalují stárnutí a chřadnutí organismu.

Smrk – pryskyřice je vhodná do mastí a do koupele, kde pomáhá při léčbě kloubů a k tělesnému prokrvení.. Čaj z jehličí a šišek je dobrý na kašel a rýmu.

Vrba - odvar z kůry léčí bolesti, teplotu, záněty, akné, lupy, plísně, revma.

Louka.

 

Jetel - čaj z jetele lučního léčí průjem, kašel a otravu jídlem

Křen - je močopudný, léčí rýmu, chřipku a angínu.

Mateřídouška a tymián – ulevují plynatosti, střevním kolikám a zlepšují naší psychickou kondici.

Měsíček lékařský – čaj pomáhá při nemoci jater a při léčbě některých typů rakoviny. Jeho mast se používá na poranění kůže a popáleniny.

Pampeliška – kořen zvyšuje tvorbu žluči a čistí játra. Čaj je dobrý na vysoký krevní tlak a pomáhá při pálení žáhy, nebo vylučovat moč. Ze usušeného a rozemletého kořene je dobrá káva bez kofeinu, ale je močopudná.  

Pelyněk – čaj prospívá při povzbuzení žaludeční činnosti,nechutenství, průjmech a v homeopatii při epilepsii.

Podběl – čaj z listů pomáhá při kašli a zánětlivém onemocnění horních cest dýchacích.

Třezalka - pomáhá při těžkých chřipkách ohrožujících s arytmiemi srdce Je výbornou drogou při úzkosti, neklidu, psychickém napětí, neurastenii, panickém syndromu, lehčích depresí Vřes - pomáhá rozpouštět a odplavovat usazené toxiny z našeho těla, zánětech ledvin a močových cest. Je dobrý proti prostatě, otokům nohou a pomáhá kloubům.

Zahrádka.

 

Angrešt - pomáhá udržovat zdravé stěny buněk a pevné vazivové tkáně a tak předchází cévním nemocem.

Anýzový čaj - je lék proti kašli a nachlazení

Bez černý – čaj z něho je dobrý lék na chřipku, angínu, bronchitidu, kašel, rýmu, zánět dutina likvidujepocení i horečku.

Bobkový list - vylepšuje paměť, koncentraci, racionální myšlení, aktivitu a iniciativu. Prohlubuje myšlení a soustředění, chrání zdraví, pročišťuje a nastoluje klidný spánek. Stačí dát na noc několik listů pod polštář.

Brambory – léčí srdce a cévní systém, hormonální procesy, metabolismus tekutin v těle, krvetvorbu, zdravé kosti, klouby, šlachy a svaly, plodnost a potenci. Také pomáhají při obranyschopnosti tělaa podporují pevné nervy.

Broskve – zvláčňují pleť a změkčují kůži

Celer – léčí klouby, nachlazení, kůži, nehty a vlasy a má dobrý vliv na mužskou potenci.

Cibule – na kašelje dobrášťáva z nakrájené cibule posypané cukrem. Také snižuje cholesterol a vysoký krevní tlak.

Červená řepa – u žen zvyšuje plodnost, má omlazovací schopnosti a pomáhá v boji proti rakovině.

Česnek – má antibiotické účinky, léčí chřipku, nachlazení, dýchací cesty, snižuje vysoký krevní tlak, cholesterol v krvi, rozpouští krevní sraženiny a zabraňuje kornatění cév.. Pomáhá likvidovat trombózu, křečové žíly, cukrovku a rakovinu, hlavně žaludku a prostaty. Stačí jeden až dva stroužky denně. Když bude někomu váš dech vadit, tak se s ním nebavte. Děláte to pro sebe!

Čočka – je zdrojem energie pro náš mozek i tělo

Heřmánek – čaj z něhouklidňuje tělo a pomáhá při usínání. Pomáhá proti kožním zánětům a při slunečních popáleninách jako odvar do koupele na vysušenou kůži. Jinak má sedativní účinky a celkově uklidňuje i zažívací potíže.

Hřebíček – má dezinfekční účinky na nehojící rány a také pomáhá proti bolestem zubů i dásní.

Hrách – má mnoho vitamínů a minerálů, vyrábíenergii pro naše buňky, tkáně, mozek i nervový systém.

Chřest – jeelixírem lásky a mládí, má totiž v sobě přírodní afrodiziakum. Také působí močopudněa pomáhá lidem trpícím kožními problémy, ekzémem, akné icukrovkou

Jablko - snižuje škodlivý cholesterol v krvi, pomáhá při vysokém krevním tlaku, nezapomíná ani na křečové žíly a infarkt.. Pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi a k tomu stačí aby jsme denně snědli alespoň 1-2 jablka.

Jahody - chrání náš zrak, snižují krevní tlak a starají se o zdraví naší kůže a vlasů. Hlavně nás stimulují k udržení sexuální chuti.

Kukuřice – léčípevné nervy, odolnost vůči stresu a pohlavní výkonnost. Stará se o kvalitu našich vlasů,kůže, nehtů.

Levandule – pro vnitřní i vnější použití. Je dobrá do koupele pro uklidnění a jako čaj se používá k léčení nespavosti, nervozity, stresu, deprese, pocity napětí abolestí hlavy,

Libeček - léčí zažívací problémy, revmatismus a čistí krev.

Máta peprná – její čaj podporuje trávení, uklidňuje při stresu, bolestech hlavy a při nespavosti a napětí.

Med – posiluje imunitu , léčí vředové onemocnění kůže, urychlujehojení popálením a omrzlin, proleženin. Jinak podporuje obranyschopnost organismu.

Meloun – podporuje kondici, má projímací účinky a prý se po něm hubne a mládne.

Muškátový oříšek - léčí křeče v břiše a působí proti nadýmání. Strouhaný oříšek může při větších dávkách působit jako narkotikum. Pomáhá lidem se srdeční slabostí.

Chilli papričky, tzv. kayenský pepř  - není sice z naší přírody, ale je to hodně používané. Je to afrodiziakum, zlepšuje prokrvení a zvyšuje citlivost pohlavních orgánů. Je také proti zánětům kloubů.

Pepř – je přírodní afrodiziakum, pomáhá k přívalu energie a zbystření smyslů. K mužské dobré potenci je také vyhledáván i pepřový koktejl, zvaný "Bloody Mary", kterému holdují hlavně muži.

Pivo – chmelnice - pivo v malých dávkách (1-2 piva denně) prospívá našemu zdraví. Snižuje riziko infarktu a je prospěšné naší kůži. Podporuje správnou funkci nervového i svalového systému a trávení.

Rozmarýn – čaj z něho pomáhá krevnímu oběhualehce zvyšuje krevní tlak, zároveň ale uvolňuje vnitřní napětí. a zvládá uklidněníaposílení nervů.

Růže – pečuje o svěží pleť. Nejlepší je koupel ze sušených listů a listů levandule.

Růžičková kapusta – pomáhá při odvodnění, detoxikaci a trávení, Také pomáhá při těhotenství a kojení. Zlepšuje kondici prokuřáky, konzumenty alkoholu, fyzicky pracující a děti v období vývinu.

Rybíz – denně sníst 40 bobulí podpoří naši imunitu, ochrání náš zrak, nervy, vlasy a kůži.   Také pomáhá při zhoršeném nočním vidění, tzv. šerosleposti.

Řebříček – čaj podporuje trávení, krevní oběh a léčí vysoký krevní tlak.

Ředkvičky – podporují zdravý vývoj, pevné nervy , plodnost mužů, působí proti nadýmání, zácpě a ničí bakterie v organismu.

Skořice – podporuje chuť k jídlu, snižuje cholesterol,. Přidává se do čajové směsi, nebo do jídla. Je proti zánětu močových cest a cukrovce.

Slunečnice – olej z ní podporuje nervy, funkci mozku, snižuje cholesterol a pomáhá při nadváze.

Špenát – je proti vypadávání vlasů, chrání pleť, kosti, klouby, zdravý sluch, srdce, spánek, je proti vráskám a rakovině.

Švestky – pomáhají při hubnutí, podporují zuby, kosti klouby . Nejlepší jsou povidla a kompoty. Jsou zdrojem energie kde pomáhají hlavně při infarktu a některým druhům rakoviny. Nesmíme zapomínat ani na slivovici, která má příznivý vliv na naše zdraví.

Víno – léčí souhrn cévních a srdečních chorob, infarktu a křečových žil Ve Francii je dokázáno, že víno tyto choroby snižuje až na polovinu. Má také dezinfekční účinky a podporuje plodnost žen.

Zelí – má hodně vitaminu C a čistí střeva. Snižuje tlak a cholesterol a hlavně má vliv na mužskou potenci, plodnost a produkci spermatu.