Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dostal jsem fotky od kamaráda z Austrálie, Jirky Vaňka, kde poznal svého bráchu co s náma jezdil ,Jardu. Tak jsem mu musel popsat každou fotku, aby věděl kdo je vedle něho a odkud to je. Frank.

dolni_nadrazi_1970.jpgmexiko.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Díky za parádní fotku. Tu jsem neměl, ale jak jsem se probíral dalšími fotkami, tak jsem zjistil, že je to ze stejného místa, kde jsem byl s tvým bráchou a bylo to na fotkách, co jsem ti už poslal. Našel jsem i zvadlo a tak ti můžu s určitostí říci, že ty fotky mají spojitost, protože to bylo na Campu Staré Mexiko pod Hasištejnem, výst. stanice z vlaku - Prunéřov u Kadaně. Byl to 2. výroční potlach T.O. Samotáři Kadaň a bylo to 24.a 25.7. 1971. Sheriff této osady byl kamarád Černý Pete. Večerní soutěže v Solo zpěvu vyhrál kamarád Texi (Jarda Vaněk) a já byl ve Veselém vyprávění na druhém místě. První byl kamarád Bill Baribal z Chomutova.  Na téhle fotce jsem hned vedle Jardy v pravo s těmi výložkami, pode mnou dál dole v pravo je Jana Oslancová v klobouku (tenkrát chodila s Jardou) a dole pod ní vlevo je Džentl (Petržílka) z Karlovarské Moravské ulice a Žába (Venca Ferko) co bydlel u vás v Ondřejské ulici.   Další paráda. Já jsem nahoře vlevo, pode mnou je Žába a dole je vidět hlava Jany. Vpravo níž vedle kytary je tvůj brácha a má na ruce sádru. Tu si vždycky nasazoval, když ho honili kvůli parag. 203. Ukázal ji na Výboře, že má zlomenou ruku a nemůže dělat a měl pokoj.Fotka je z jedné letní soboty odpoledne v r. 1970 z Dolního nádraží, tam nás vždycky SNB kontrolovalo. Odtud jsme jeli motorákem do Bečova do hospůdky a pak pěšky do Vodný, nebo do další stanice Louka.

Jména v občanských průkazech, nás nezajímala, ty byly hlavně záležitostí členů SNB při kontrolách na nádražích.  Jednou nás v Sokolově na nádraží zastavili a chtěli občanské průkazy. Zastavili prvního kamaráda a hned:

„ Jak se jmenuješ?"

„ Žába "

„ To snad není jméno, ale dobře. Kdo je tu s tebou?

„ No, to je Černej sup a Drak."

Příslušník napřed ztuhnul, pak zvedl pendrek začal řvát: „ Já ti dám Černýho supa. Jak se jmenují?!"

Když se pak po chvilce vysvětlování uklidnil, vrátil klukům občanky a ještě dlouho kroutil hlavou nad tím, jak mohou ti kluci spolu jezdit a nezeptat se jeden druhého na jména. Když se mu nakonec představil  tehdy ještě samotář Boňda, zeptal se ho s údivem co vlastně dělá s nimi, když je samotář, to prý by měl jezdit sám. ( Na vysvětlenou, to že je někdo samotář, neznamená, že se nemůže k někomu připojit a přidat. Jenom není členem  žádné osady.)

To jsme byli ještě mladí a fešní. Už jsme jen fešáci.  Frank.

tramp_w.jpg