Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Motto:

Když kamaráda máš

tak dobře si ho važ

příjde doba, kdy ho postrádáš ,,,,

 
Ahoj kamarádi dnes jsem obdržel mail od kamaráda Praďoura z Prahy, nevím kdo z Vás ho též dostal ale přeposílám to dál, protože si myslím, že tento mail stojí za přečtení.
( dělám to z vlastní vůle kamarád Praďour mně o to nežádal )
 
Většina Vás z Kanady a US zdravotní situaci Aleše znáte, takže tahle zpráva pro Vás není nic nového co se mě ale líbí, že Praďour, který Aleše zná daleko méně než většina z nás dokáže ocenit co Aleš a Marie za celá leta co jsou v emigraci dokázali udělat pro zdejší tramping a málo kdo z nás ( včetně mě ) jsme mu za všechny ty leta co tuhle práci dělal řádně poděkovali, takže teď je čas, aby jsme tak co nejdříve udělali jak nám radí Praďour ale hlavně pro Aleše a Marii, aby věděli, že na ně
myslíme a že opravdu si ceníme toho co pro tramping v emigraci udělali a dělají.
Ahoj Farář

 

Proč nevychází STOPA ?

Netušil jsem, (jako většina čtenářů Stopy), že se chýlí mraky i nad tímto prestižním informačním mediem v oblasti trampingu. Žel, po Baronově mnoholeté nečinnosti v kdysi oblíbeném Domově trampů a po odpadnutí austrálského Kamaráda, odchází i zbývající zahraniční trampský informátor - STOPA, dlouhodobě vydávaná Alešem Klestilem (s přispěním Maruš) v Britské Columbii.

Těm, kdo už delší čas čekají na novou STOPU, chci sdělit, že Aleš v žádném případě nepráskl dveřmi redakce s cedulkou „šmytec“, ale důvodem absence dalšího čísla je nemoc, omezující Alešovi pohyb, což má souvislost nejen s účastí na trampských akcích, ale i s vydáváním STOPY (i když možná…….?)

Tady bychom měli ocenit Alešův velký přínos pro trampskou historii nejen dlouholetým vydáváním STOPY, ale snad i daleko podstatnějším obrazovým dokumentováním všech významných trampských akcí, skloubením a zpracováním nahrávek kameramanů a následným vypálením trampských DVD (rovněž za pomoci manželky). Nemám rád klišé, ale tam, kde jiní kecali, Aleš konal.

Pokud tento výčet „zásluh“ připomíná předčasný nekrolog, opak je pravdou, dej Bůh, ať Aleš ještě dlouho žije přestože je v současné době nemocí sužován.

Byl bych rád (a určitě nemluvím jen za sebe), kdyby mu čtenáři Stopy spolu s majiteli Alešových „biografů“ z trampských akcí a ostatními kamarády, alespoň v duchu poděkovali za vše, co pro tramping vykonal. Za sebe podotýkám, že těch, kteří pro dobré jméno trampingu udělali tolik jako on, moc neznám. Našli se i takoví resp.takové, kteří Alešovi z jakýchsi důvodů netleskali. Ty pak prosím, aby zapomněli na žabomyší spory a pokud se domnívají, že právě oni jsou těmi správnými trampy, měli by si uvědomit, že vrcholným institutem všeho trampství je K A M A R Á D S T V Í !

Děkuji za pochopení.

Zdeněk „Praďour“ Nossberger

Aleši, díky !

 

aleš