Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 
Pane starosto díky.

Už jsem se s dotyčným darebákem také setkal, bylo to letos na jaře mě už bude 70 let a dlouho jsem trampoval.  Protože mi mezi dveřmi vykládal o tom, jak se známe a že je můj dlouholetý kamarád, pustil jsem ho dál. Nakonec se pochlubil, že jde z kriminálu z Kynšperku ( já bydlím v Chodově u Karl. Varů) a pokoušel se ze mne vymámit peníze, prý na cestu do Prahy. Pak z něho vylézalo, že má hlad a nemá kde přespat. Po dlouhém jednání na mne požadoval 500 kč a nebo pak alespoň 200 Kč na cestu domů. Tak jsem mu pro klid duše dal 75 Kč, ale on chtěl ať si půjčím od sousedů. Že prý prodává dům a peníze mi pak pošle. Víc jsem mu nedal, ani najíst a tak se chtěl u mne zabydlet. Řekl jsem , že zavolám policii a vytlačil ho z bytu.Nikam jsem to nehlásil, protože kromě 75 Kč mi nic nevzal. Hned potom jsem si nechal přidělat na dveře řetízek, abych už stakovými lidmi mohl mluvit jen při přivřených dveřích. Vřele doporučuji! Člověk si dneska musí dávat velký pozor koho pouští do bytu, tihle lidé jsou schopni všeho!

Ladislav (Frank) Nykl

 

PC266931PC266932PC266935  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamarádi,
varuji před Ladislavem Černým nar.1952,hlášeným na OÚ ŽITENICE u Litoměřic. Pohybuje se po značné části republiky jako bezdomovec- tramp.Používá přezdívku Stopař nebo Seveřan i Jižan. Vypráví velmi přesvědčivé historky o tom,jak byl okraden a půjčuje si menší peněžní částky,ale i opakovaně! Pokud z vás pod záminkou vrácení peněz nebo zaslání meruňkovice vymámí adresu,je pravděpodobné,že vás ještě navštíví.S další historkou se pokusí opět vyloudit peníze.Pokud budete vstřícní nechá se hostit a případně se i zabydlí. Jako váš "velmi dobrý známý" může žebrat vašim jménem po okolí. Domnívám se,že se jedná o podvodníka,který dobře ví co si může dovolit a co mu ještě projde.Naše velmi nepříjemná zkušenost s tímto podvodníkem je už z vánoc 2008.Letos v říjnu,odkazujíc se na naše jméno zneužil našeho těžce nemocného kamaráda na choceňsku.Když jsme před ním varovali kamarády,zjistili jsme,že podobné zkušenosti má více z nás. Téměř všichni byli podvedeni nebo okradeni. Přikládám odpověd obce Žitenice jednomu z podvedených,je z března 2013 ,varování vydalo i biskupství v Brně.

Fotografie jsou z vánoc 2008 a asi úplně přesně neodpovídají současnosti.Dle svědků nemá horní zuby, je pohublejší a zanedbanější.
Prosím, dejte si na toho podvodníka pozor,varujte před ním své známé.Fox a Eva T.O. Toulaví jezdci

 

Dobrý den,

je mi moc líto, že jste se stali obětí podvodníka p. Ladislava Černého, který z Vás vylákal finanční hotovost. Informace, které Vám po telefonu poskytli někteří občané naší obce, se zakládají na pravdě. P. Černý je v obci známá postavička a protože dluží několika občanů obce i částky nad tisíc Kč, vůbec se v obci neukazuje. Pan Černý umí dojemně vyprávět o svém těžkém osudu, o své zkoušené rodině, ale jaksi "zapomíná" říkat pravdu - že sestra, která žije v Německu, s ním nechci mít žádné dočinění, neboť okradl i ji, že s bratrem v zahraničí se více než čtyřicet let neviděl, že strávil poměrně velkou část svého života za mřížemi, že svůj původní dům ve Skalické ulici čp. 218, který zdědil po mamince, okamžitě prodal, takže majitele není vůbec fiktivní, ale zaplatil za dům řádně a od té chcíle také nemovitost užívá. Takhle by se dalo pokračovat dlouhou dobu o celé řadě jeho lží a smyšlenek. Trvalé bydliště na sídle Obecního úřadu v Žitenicích má proto, že nový majitele jeho domu jej několikrát upozorňoval aby se z jeho domu odhlásil, a když to neudělal tak mu nechal tento trvalý pobyt zrušit a nyní má pan Černý úřední místo trvalého pobytu na ohlašovně evidence obyvatel OÚ Žitenice, ale rozhodně mu tento dům nepatří, ani zde není obecní úřad v nájmu.

Domnívám se, že Vaší velkou chybou bohužel bylo, že jste mu řekli místo Vašeho bydliště. Vím, že jste mu v první chvíli jeho historky věřili a doufali jste, že Vám půjčenou hotovost vrátí. Rozhodně jste udělali dobře, že jste kontaktovali městskou policii.

Z osobní zkušenosti si myslím, že uvedenou hotovost Vám už nikdy nevrátí, i obci Žitenice dluží již více než 15 let nesplacenou půjčku. Pokud by Vás ještě někdy kontaktoval, doporučuji Vám, abyste ihned volali Policii ČR nebo městskou policii.

Varujte před ním i své známé, protože se dost často "ohání" s tím, že některé lidi zná, že ho posílají za dalšími, aby jim půjčil peníze.

S pozdravem Hana Pawlíková, starostka obce Žitenice.

 

Dobrý den,
také jsem se s "Jižanem" setkal a to 1. března 2013 na hrádku Helfenburk a následně v restauraci Skalka u Blíževedel. Přidejte prosím do článku, že u sebe nosí revolver. Neměl jsem chuť zkoumat, zda byl plynový, či ostrý. Hračka, airsoftka či nic podobného to však nebylo.
 
S pozdravem

Jiří Havelec