Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 


Ahoj kamarádky, kamarádi, osadníci, samotáři,

      úvodem mého dopisu přijměte nejprve mnoho kamarádských pozdravů s přáním mnoha zdraví, Stále se jedná o vznik stálého trampského muzea českých a slovenských trampů - snem mnoha trampských generací před námi.
      Z dobře rozjetého loňského záměru vybudovat trampský areál, kde by bylo trampské muzeum, amfiteátr, veřejné tábořiště, restaurace, potlachoviště, sportoviště atd., bohužel sešlo, neboť se ukázalo že ve správní radě byli lidé, kteří i když o sobě tvrdili, že trampům fandí, tak z toho záměru chtěli hlavně získat ve svůj prospěch. Navíc předseda správní rady se zapletl s podplácením televizního štábu a stanul před soudem. Já jsem včas odhalil tyto podstatné skutečnosti, a protože mě jde jen a jen o dobrou myšlenku pro trampy, tak jsem se se správní radou rozešel. Od té doby, jak jsem slyšel, se nic v této partě neděje a pravděpodobně z tohoto záměru pro trampy nebude nic.
      Vzhledem k tomu, že se opravdu jedná o ušlechtilou myšlenku, na které se shodli i šerifové na 11. Slovenskočeském potlachu na Dunaji, snažíme se o další pokusy s realizací stálého trampského muzea českých a slovenských trampů.
      Z předešlé zkušenosti, že ve správní radě nebyly jen trampové, bychom se chtěli pokusit založit partu správných trampů - kamarádů, kterým by šlo především jen a jen o založení trampského muzea a kteří by o tento cíl měli na prvním místě před osobními zájmy. Proto Vám, kamarádi, zasíláme tento dopis jako výzvu, zda by se někdo z Vás nechtěl přidat a společně s námi jít za zrodem vlastního trampského muzea.
     Kamarádi, uvítáme každého, kdo by byl ochoten na úkor svého času, svých zálib, své rodiny pomoci této ušlechtilé myšlence, zejména potom kamarády, kteří jsou, nebo byli povoláním právníci, úředníci, ekonomové, účtaři, odborníky přes počítač, ale i ostatní obory, každá ruka, každé dobré slovo by bylo fajn. Rádi bychom také přivítali z řad trampů i ne trampů investory, sponzory apod.
    Mějmě na paměti, že tramping je kulturní dědictví československého národa a jako takový by mohl být uchráněn a proč si nevzít příklad ze světových potlachů ,, Trampi sobě,, a v rámci tohoto rčení si sami pro sebe vytvořit své vlastní, stálé trampské muzeum českých a slovenských trampů.
    Děkujeme Vám za všechny dary, které nám zasíláte, vozíte, nebo pro které si jezdíme a právě proto se také snažíme a podnikáme další kroky, aby Vaše exponáty, trampské relikvie mohly být vystaveny široké veřejnosti. Do doby nežli trampské muzeum vznikne, budeme i nadále fungovat s naším mobilním trampským muzeem českých a slovenských trampů.
    Více informací o nás a naší činnosti můžete získat na webových stránkách www.kftp.cz nebo www.tramuz.webnode.cz, případně Vám rádi další doplňující informace sdělíme. Celé rozbalené mobilní trampské muzeum českých a slovenských trampů můžete zhlédnout při 37. Festivalu trampských písní v Horním Jelení v sále sokolovny dne 26.5. 2012 v době od 9,30 - 17,00 hod.
    V příloze Vám nabízíme k nahlédnutí projekt trampského muzea, prezentaci mobilního trampského muzea a vyjádření odborníků z muzeí. Kamarádi, Vy, kteří se rozhodnete do toho jít s námi, nás prosím kontaktujte na níže uvedené adrese. Děkujeme.

    S přáním mnoha zdraví v kruhu dobrých kamarádů a hezkých trampských písniček se s Vámi dnes loučíme.

    S kamarádským pozdravem ahoj Fred

Jiří Fred Jedlička
Smetanova 591
534 01 Holice
tel. : 466 923 197
mobil : 732 340 998
e-mail : jirka.fred@seznam.cz
web : www.kftp.cz