Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

(Polemický dopis na provolání o národu Krušnohorců od J.A. Náhlovského. Jedná se o příchod osady Krušnohorců na naše území a HH, neboli Humorná historie, to vidí jinak.) 

 

 

 cteni.jpgVážení přátelé, o tom že Krušnohorci byli sexuálně mimořádně aktivní, je všeobecně známo. Ale  trochu jste pozapomněli na motivační podněty  (nebyla ještě Viágra a tu jistě  vynalezli také oni, protože Jára da Cimrmann byl se starým Krušinou nějak generačně spřízněn.)

  

Teď trochu o sexu: 
 

Za vlahých letních večerů Krušnohorští muži (první trampové) zapalovali vatry olejem a loučemi. U nich se shromažďovali a protože ještě neexistovalo porno – video a CD, předstupovali ztepilí bardi, aby vypravovali erotické pověsti. Eroticky laděné příběhy o sexuálních hrdinstvích jim dodávaly kuráž a proto je ženy na takováto shromáždění rády pouštěly, očekávajíce rozechvěny jejich příchodu za kuropění. Většinou ale jejich naděje nebyly vyslyšeny a  notně zklamány nechápaly, že po požití přehršle piva muži spíše čůrají než konají. Příběhů se zachovalo nemnoho, budoucí cenzura zapracovala. 


 

Historické pojednání o objevu Krušných hor podle Franka. 

 

Někteří pseudovědci tvrdí, že Praotec Krušina, podle kterého se pak tyto hory jmenovaly, putoval do  nich přes Pražskou kotlinu. To je ten největší a zásadní omyl, na který pak navazují i omyly další. Krušina se svými kamarády při zdolávání Velkého vandru  a jdouc od Jadranu, musel nutně přes Plzeň a tady poprvé ochutnal zdejšího pivního moku. Ten mu tak zašmakoval, že se jím posléze vybavil na další cestu a stále se jím dokrmoval. Je pravdou, že vystoupil až na Klínovec, aby zde jak bylo později tradicí, pronesl přípitek. (Jak tam vylezl je dodnes záhadou asi ho tam vytlačili). Tam potom, díky svému pokročilému alkoholismu spojenému s útrapami cesty a nedostatkem sexu nazval tyto hory Krušnými. Než ho v těchto místech trefil šlak nezvolal jak praví Náhlovský: „ Kristova noho…“ ale „Bože dej…!“ a tak se pak zdejší okolí začalo nazývat Boží Dar. (Co tehdy od Boha chtěl, to už se zaboha dneska nikdo nedoví.) Praotec Krušina musel cestou  sem posbírat i nějaké Moravské příbuzné, protože v blízkosti dnešních Karlových Var před tím několikrát upadl do horké vody a protože to nečekal, přičítal horké vřídlo svému delíriu, když prohlásil svému pobočníkovi z rodu Brňanů v jejich řeči:  ..“su fet ty.“ V Moravském folkovém žargonu to značí „  ty, já už nemohu, dostal mne alkohol “. Jedinci neznalí cizích jazyků  (mylně se domnívajíc, že je to nějaké mužné slovo a už byli silně nahluchlí z randálu zdejších pramenů že začali šišlat), pojmenovali kraj kolem nich  Sudety - Šudeti (Všude ticho). To že později spadl ve Varech  do horkých pramenů ulovený jelen Karla IV a Karel tam kvůli teplému jelenu založil město se svým jménem , se dá těžko historicky dokázat stejně tak, jako to, že Krušina byl taky značně spařený. Sudety už  jsou dnes zase hanlivým výrazem, protože někdo bonznul že měl Krušina při vymýšlení názvu delírium, ( u nás se přece všechno vykecá), pokorně jsme se vrátili k prvnímu pojmenování podle Praotce Krušiny - Krušné hory. 

Frank.