Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Přátelé historie.
Před týdnem, se u nás v Chodově pokládaly věnce na počest osvobození US Army. Hrály se tam hymny všch spojenců, co zvítězili nad fašismem a článek o tom, vyšel v úterý 11.5. v Karlovarských, Sokolovských i Chebských Denících. Teď jsem se dozvěděl, že věnce a květiny u pomníku a Pamětní desky někdo rozkopal a rozházel a pošlapal. Článek o tom by měl vyjít v sobotu 15.5. 2010. 

 
Vloni na podzim, jsem konečně objevil místo, kde stál  komunistický lágr, kde byli týráni a mučeni vězni (včetně mne) v Sýrovicích u Podbořan. S přáteli jsme tam dali po malé vzpomínce  poblíž Pamětní desku a zanedlouho potom jsem se dozvěděl, že byla stržena a květiny kolem pošlapány.

 
V Chebském parku, byla umístěna menší deska se jmény  několika Amerických vojáků, kteří padli při osvobození Chebu.

  

Zpráva z tisku:

"8.4.1999 *Cheb* Neznámý pachatel poškodil pomník padlých amerických vojáků v Chebu, Městských sadech. Pomník byl pomalován hákovými kříži, polit a pomalován žlutou barvou. Na desce, kde je erbový znak trojzubec, je namalován hákový kříž o velikosti 70 x 56 cm a erbový znak je přetřen. Na vedlejší desce, kde jsou jména padlých vojáků, je nápis "USA smrt" o velikosti 36 x 25 cm. Na horní desce podstavce je rozlitá barva přes celý vytesaný nápis. Na základové desce před podstavcem je další hákový kříž o rozměru 76 x 86 cm a vedle nápis "šmejd USA" o rozměru 30 x 25 cm. Na nejpřednější desce je nápis "NATO" o rozměru 70 x 25 cm a vedle něj je namalována lidská lebka. Na přístupovém chodníku je od shora dolů postupně namalován nápis "KOSOVO", znak SS, podtrženo čarou a pod ní nápis "USA". Tyto poslední nápisy jsou o rozměru 70 x 25 cm. Dle § 158/3 tr. ř. šetří OOP Cheb. Na základě zhodnocení státního zastupitelství v Chebu se nejedná o tr. čin s rasovým podtextem. Dle stanoviska OSZ se jedná pouze o tr. čin dle § 202/1 tr. zák. bez rasového podtextu. Spis byl policejním orgánem usnesením odložen dne 7. 5. 1999." 
 

Proboha, co se to děje? Že by přešli bolševici do útoku? Frank.