Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Už je asi načase, abych nějak zakončil svůj bujarý život a v bačkorách poseděl u PC a TV. Proto jsem si zavzpomínal nejen stále o jiných, ale i o sobě. Možná se divíte, proč to o sobě píšu, ale vždyť nikdo jiný to za mne neudělá! Frank.

 

 

 

Zde je moje povídání o sobě.

Já mám totiž velký rozsah toho co píšu. Jedna se o trampské příběhy a historie, tímto skautské i turistické povídání o přírodě. Pak mapuji historii našeho kraje, hlavně osvobození US Army pro web US Embassy a povídání o lidech co tu kdysi žili. Svého času jsem skládal trampské písničky ve swingu. Píšu taky o trampské muzice a dělal jsem občas porotce na festivalu Tradiční Trampské muziky, v Horním Jelení. Píšu pro časopis "Hory doly", kde dělám propagaci našeho kraje v turistice, pro Sokolovský, Karlovarský a Chebský deník. V zahraničí mi vychází články v čas. Nový domov v Torontu, v Austrálii v čas. Čechoaustralan a jinak v trampských tiskovinách tady i v Canadě i v USA. Teď jsem obr2dostal nabídku psát pro časopis Svět Westernu. Beru. Sepsal jsem kolem 15 knížek o Wild West a hlavně o Buffalo Billovi na našem území, když zde vystupoval v r. 1906. Založil jsem Muzeum Buffalo Billa na ranči Rolftown pod Brnem a hrál tam i v parodii na western s brněnskými herci. Pak jsem tam těžce onemocněl se srdcem. Vystupoval jsem se svým vyprávěním o westernu jak na farmě Bolka Polívky tak na Custerovych manévrech u herce Václava Vydry. Vystupoval jsem se svým povídáním na několika dalších rančích, hlavně na Moravě a byl jsem 3x se svým povídáním o westernu v TV. Jednou na Nově a dvakrát na Primě. Dvakrát jsem vystupoval po telefonu v Country rádiu. Dělal jsem na 30 let trampského sheriffa několika osad a sepsal jsem Historii Trampingu, hlavně v Západních Čechách. V r. 2.000 jsem dostal od kamarádů Čestnou hvězdu Marshala Západočeského kraje. Dělal jsem vedoucího Trampské kapely Pekelníci Karl. Vary a složil (hlavně texty) na 50 písniček. Asi tak 10 z nich hraje dodnes kapela a osada Fata Morgána z Prahy. Další ještě dodnes hraje kapela Trepka Nejdek. Píšu taky o karlovarských postavičkách i vzpomínky na Karlovy Vary v r. 1968. Překládám (s pomoci Translátoru a tím co znám) z angličtiny a němčiny stará vyprávění o Karlových Varech a topografii našeho kraje před 160 lety. Spolupracují s Karlovarským a Chebským Muzeem, stejně tak i s Muzeem v Ústí nad Labem. Poslal jsem jim tam mimo jiné i úryvky z paměti mého dědy, který byl z tohoto kraje a pomáhal tam zakládat dokonce v r. 1905 v Libochovicích za Prahou Sociální Demokracii.

Mě články, povídky a reportáže se otiskují po celém světě od Austrálie, přes Slovensko a naší republiku, až po Texas a Colorado v USA a Vancouver v Canadě. Pomáhal jsem zakládat i Trampské Muzeum. Posílám své články taky do Švýcarska a Německa. Prostě mám toho moc a nemám čas myslet na to, že mi už díky mému srdci, nezbývá moc času. Teď jsem prodělal zase těžkou a bolestivou operaci srdce, ujdu sotva pár kroků a nemůžu dýchat. Můj bujný život v přírodě i mezi lidmi se rozplynul a já už jen o tom všem píšu. Za pár dní mi bude 71 let a já se snažím je doplnit vzpomínkami na bujaré mládí i na krásný trampský život.

Frank Nykl