Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Není lepší nic nedělat?

Měl jsem zajímavý rozhovor se svým synem, který má už mnoho let zdravotní potíže kvůli popáleninám, které si přivodil v mladém věku. Když byl opět hospitalizován v Karlovarské nemocnici, jeho spolubydlícím byl jakýsi mladík. Jak to bývá povídali si o nemocech a ten mladík se mu svěřil, že už má důchod. (Syn si jej nemůže dovolit, nedokázal by z něho uživit rodinu). Mladík se mu svěřil že prý byly velké potíže s tím, vypočítat konečnou cifru, protože nikdy nepracoval a tak nebylo z čeho. Nakonec prý mu dali přes 8.000 Kč a to se mu zdálo málo. Můj syn si vzpomněl na výši mého důchodu, (něco málo přes 6.000 Kč) a bylo mu to divné. Takže nelenil a zeptal se ho, jak  mu mohli vypočítat 8.000 Kč když nikdy nedělal? Mladík mu to vysvětlil.To se musel na Úřadu Práce vzít průměr dnešního nejnižšího platu (na Karlovarsku okolo17.000 Kč) a z toho mu to vypočetli. Krása!

Jak k tomu ale přijdeme my, co jsme museli celý život dělat a teď nemocní a staří nemáme na nájem, protože máme stále vypočítaný důchod pár let před dnešním průměrem?

Opravdu mají přednost ti, co nikdy nepracovali? Kde to jsme? Co takhle zkusit dát dotyčným úředníkům měsíčně šest tisíc? Jak dlouho by s tím vydrželi? Šli by do stávky a vydupali by si to zpět. Kam máme ale jít my senioři?

Ladislav Nykl. -  Chodov