Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Vážení Brněnští přátelé,

 

tímto  svým krátkým vyprávěním, bych chtěl poděkovat veškerému zdravotnímu personálu Kardiologického oddělení v Brně v Bohunicích, který mě doslova přivedl zpátky do života. Když jsem tam byl převezen z jihu Moravy vrtulníkem, měl jsem už malou naději. Těžký infarkt, zápal plic, zánět ledvin a ještě několik nemocí, o kterých jsem snad ani netušil že existují, mne  po skončení divadelního představení  dostihlo a přemohlo. To vše se stalo v Hrušovanech nad Jevišovkou, kde jsme spolu s několika členy Brněnských divadel hráli hry pro malé dětské zájezdy, spolu s dalšími soutěžemi, hlavně pro děti s různými většími i menšími handicapy. Chtěl jasem vrátit radost do života těžce postiženým dětem a sám jsem na tom v poledním horku doplatil. Ale a bych nepsal jen o sobě:

Těm všem z kardiologického personálu, kteří mne přivedli po další srdeční zástavě, zpět do světa živých patří můj veliký obdiv a dík. To se nedá slovy vyjádřit, zde se může jen mlčky povstat a uklonit se. Když jsem nakonec po dlouhých červnových  dnech , kdy jsem byl v komatu a potom, kdy jsem se začal po polovině  července znovu učit chodit a byl nakonec propuštěn, nestačil jsem se se všemi těmito zázračnými lidmi rozloučit. Oni nedělají jen svou práci, starají se hlavně o to, aby obyčejné lidi, jako jsem byl třeba já, dostali zpátky do světa živých a zdravých lidí. Jak se říká po celé republice - zdejší kardiologické oddělení, patří mezi světovou špičku a já jsem rád, že jsem byl jedním z těch, kterým byla takto znovu vrácena chuť a možnost k dalšímu plodnému životu..

 

Jestli dovolíte, chtěl bych opakovat onu prostou větu, kterou jsem odpověděl na dotaz pana prim. Mudr. Schildbergera,Phd. Ten když se mne po mém těžkém komatu, kdy jsem už jsem se dokonce mohl posadit na posteli, při vizitě otázal „Jak se cítíte?", mohl jsem mu odpovědět pouze výstižnou parafrází na titulní slova z filmu Karla Kachyni: „Pane primáři, díky vám, už zase skáču přes kaluže!"

 

Historik - Ladislav F. Nykl

Chodov u Karlových Varů.